VLHKÉ ZDIVO A JEHO VYSOUŠENÍ POMOCI ELEKTROOSMÓZY DRYPOL SYSTÉM

Elektroosmóza - 7 častých otázek

REAKCE NA OPAKOVANÉ DOTAZY

!!! Nemáme NIC SPOLEČNÉHO kromě názvu našeho výrobku s firmou DRYPOL z Prahy, která je JIŽ LÉTA v likvidaci!!! Náš výrobek je zapsán jako DryPol® system s ochrannou známkou). !!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OtázkaOtázka číslo 0. 

Odpovědi na otázky a polemiky internetových diskuzí typu funguje - nefunguje, cena, může si jej vyrobit každý sám...apod.

Někdy rozum zůstává stát nad výroky některých diskutérů na internetových portálech, na kterých se přetřásá nekonečné téma funkčnosti těchto elektronických zařízení, jejich konstrukce, účinku a různé návody typu ,,udělej si sám,,. Nic netušící majitelé vlhkých nemovitostí jsou tak cíleně vtahování do nesmyslných úvah plných polopravd, mýtů a vyložených překrucování faktů, takže jsou nakonec na pochybách, kde že vlastně leží pravda. Pravda není uprostřed, ale někde na okraji. Nebudeme se zmiňovat o konkurenčních zařízeních, neboť ačkoli výsledek má být stejný, každý k němu jdeme naprosto jinou cestou.

DryPol® system. Závěr si učinte každý sám :

- Jsou komentáře diskutujících na internetu z titulu vlastní praxe a osobní zkušenosti?
Žádný z diskutujících nevlastní DryPol® system, a tedy nemá osobně vyzkoušenou a ověřenou jeho funkčnost. Pokud ano, napsal by své jméno nebo jméno uživatele a kontakt (třeba jen e-mail). Víme to přesně vzhledem k tomu, že na každý přístroj je uzavřena očíslovaná písemná smlouva a jsou přesně evidované výrobní čísla všech přístrojů. Víme tedy jmenovitě a přesně kdo je vlastníkem zařízení DryPol® a jako výrobci máme přesný přehled o všech instalacích. Diskuze jsou tedy jen neodborné a neprofesionální výroky typu ,,tam psali že to nemůže fungovat,, nebo ,,v tom příspěvku říkali,, apod. Na pozadí tohoto lze rozeznat nevědomost, nutkání mluvit do všeho nebo i úmyslná dezinformace. Ne každému se hodí, aby místo vynaložených statisíců korun od zoufalých majitelů vlhkých nemovitostí byla na trhu věc, která dokáže vyřešit vlhkost ve stavbě elegantně, se zárukou a relativně levně. Na diskuzích najdeme vše možné, jen ne praktické vyjádření některého, byť i nespokojeného dlouholetého uživatele systému DryPol®. Ani jediného jmenovitě (nemyslíme nicky a pseudonymy). Nenajdete jedinou konkrétní negativní reakci na přístroj DryPol® system nebo firmu a společnost Elektrofyzika. Za námi jsou buďto suché stavby a spokojení uživatelé, nebo v několika málo případech deinstalované systémy a vrácené prostředky. Žádný důvod k nespokojenosti kohokoli.

- Funguje-nefunguje?
Ano. Funguje i nefunguje...na cca 5% staveb je možné selhání z titulu např. tlakové vody v podloží domu. Nelze dopředu (až na vyjímky) stanovit, která stavba může být tímto postižena. Veřejně tuto možnost (nikdy nikým ze zůčastněných nezaviněnou) prezentujeme. Chráníme klienta písemnou smlouvou s 3 letou možností odstoupení od smlouvy a vrácení peněz do systému vložených pro tyto nepředvídatelné případy. Opět můžeme jmenovitě s číslem smlouvy a výrobním číslem přístroje doložit komu a kdy jsme systém deinstalovali a jeho investici vraceli.
Tato diskuze je již dnes naprosto nesmyslná, neboť kvalitní účinek přístrojů DryPol® system můžeme fyzicky prokázat na velkém množství staveb, můžete si tam osobně zajít nebo zatelefonovat...tyto již vysušené stavby jsou z celé ČR - některé uvádíme ZDE

- Přístroj v hodnotě 500 Kč?
Jen kvalitní napájecí adaptér k přístroji stojí cca 500 Kč. Není víc co dodat...Pokud by to bylo takto levné a jednoduché řešení, byl by trh doslova zaplaven různými výrobky tohto typu. Ale není. Protože jen vývoj trval několi let.

- Cena přístroje. Je to drahé?
Pokud jste majitelem vlhkého domu a chcete tento problém vyřešit, máte pouze 3 základní možnosti : podřezání stavby, chemické injektáže nebo elektronicky elektrofyzikální metodou. Nyní se podívejme na tyto technologie jen z hlediska ceny. Netvrdíme že 36.294,- Kč je málo, ale porovnejte.
Podřezání stavby : celého domu včetně vnitřních příček průměrně 150 000,- Kč a více.
Chemické injektáže : celého domu včetně příček cca 100 000,- Kč a více.
DryPol® system : bez jediného kopnutí do stavby vysušené přízemí včetně vnitřních příček, podlahy, sklepy, podlahy ve sklepích a snížená vlhkost v základu stavby, úspora za vytápění a snížení radonové zátěže v objektu. To vše za konečnou cenu 36.294,- Kč vč. DPH a služeb. DryPol® system Vám zajistí vysoce zvýšený komfort užívání suché stavby. Je jisté, že v případě prodeje vysušené nemovitosti je prodejní cena za suchý dům výrazně vyšší a není problém získat kupce.


- Takové zařízení si může postavit každý sám!
Tak tedy do toho...! Když pomineme pájecího robota v ceně několika milionů Kč, nemůžeme pominout více než 3 roky testování a získávání správné a přesné kombinace výkonu, pulzů a frekvencí tak, aby zařízení sloužilo všem již v ,,továrním,, nastavení. Kutilům přejeme hodně zdaru i při následné certifikaci zařízení s evropským rozsahem - tedy splňující i nepřísnější normy.

- Méně pozitivních recenzí na internetu od uživatelů. 
Příklad : právě jste si koupili novou drahou pračku. Po zapojení se těšíte a ihned vyperete se slavnostním pocitem první dávku prádla. Prádlo je je voňavé, nádherně vyprané...a vy ihned běžíte na internet a do veřejných diskuzí všem píšete, jak Vaše nová automatická pračka nádherně pere...asi ne přátelé že? Pokud si koupíte nějaký výrobek, tak jaksi a priori očekáváte, že bude fungovat a jeho správná funkce je samozřejmost, nikoli důvod k oslavě a fanfárám po celém internetu :-). Ovšem pokud by po zapojení pračka nefugovala, nebo by prádlo třeba i poškodila...ve spravedlivém hněvu by jste důrazně varovali všechny před tímto typem pračky. Poučení z tohoto odstavce plyne toto : zadejte si do internetového prohlížeče slova ,,DryPol, nebo ,,Elektrofyzika  a zkuste hledat nefunkční nebo poškozené...

Odpověď:

OtázkaOtázka číslo 1.

Jak je možné, když je tento jev zbavování vlhkosti elektronickou cestou tolik účinný, že není tak známý? Proč jsou stále nabízeny běžné metody jako podřezání stavby, injektáže, drátová elektrosmóza atd...?

Odpověď:

Fyzikální jev zvaný elektroosmóza je lidstvu známý zhruba 200 let. Ovšem vzhledem k technologickým možnostem nebylo možné jej až do nedávné doby 100% využít. Byly tu pokusy, které ale nevyužívaly plnou potenci tohoto jevu. 

Až s příchodem elektroniky a miniaturizace v technice je možno princip elektroosmózy plně využít kdekoli a nabídnout doslova každému. DryPol system je plošné, elektronické vysoušení zdiva, kdy vlhkost v kapilárách sestupuje na pricipu elektrosmóza.

Ve vyspělých západních zemích se jev používá zcela běžně s vysoce pozitivními výsledky.

A jak je to s plošným elektronickým vysoušením staveb vs. klasické metody v ČR?

Náš přístroj je první, profesionální přístroj vyráběný a zkonstruovaný elektroinženýry v ČR na základě mnohaletých zkušeností a několikaletého vývoje přístroje.Viz otázka č. 2 a 3. Vzhledem k výrobě a současné distribuci v ČR můžeme nabídnout nejlepší cenu na českém trhu.

 • Firmy v ČR i nadále preferují ,klasické, metody izolace zdiva vzhledem k tomu, že mají nakoupené stroje a přístroje na podřezávání a injektáž staveb, drátová elektrosmóza - což chápeme. Nicméně u menších vlhkých ploch mají tyto metody své uplatnění - myslím že by bylo zbytečné použít přístroj DryPol system na plochu 2 x 2m. Zde najde uplatnění například chemická injektáž.
 • V případě totální rekonstrukce stavby je podřezání stavby stejně efektivní, ovšem jinou metodou, za jiných podmínek a to včetně ceny za aplikaci. Je na každém aby rozhodl, co je v daném stavu objektu nejlepší řešení. 
 • Injektáž je vhodná pro malé úseky vlhkého zdiva.
 • DryPol® system je vhodný pro zabydlené domy a stavby všude tam, kde je potřeba odstranit vzlínavou zemní vlhkost bez použití destrukčních metod. 
 • DryPol® system umožňuje v krátké době získat suchý dům bez jediného omezení jeho užívání.
 • DryPol® system zlepšuje komfort užívání stavebního objektu a výrazně zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Aktivní, pasivní elektroosmóza, a její odnož elektronické plošné vysoušení je technologie, která si u nás prorazila cestu na výsluní zájmu majitelů vlhkých nemovitostí. A to zejména účinností a trvanlivostí, nízkou cenou a aplikací bez zásahů do stavby a tedy jakéhokoli omezení používání objektů. 

Je pravděpodobné, že tato technoligie během pár let vytlačí klasické technologie izolace staveb svojí efektivitou a nenáročností aplikace.

Jistě mi dáte za pravdu : ,,není dlouho pryč doba, kdy nám utopistické připadaly např. mobilní telefony, mikrovlnná trouba nebo domácí PC...,, :-)

 OtázkaOtázka číslo 2. 

Jak může takový přístroj zbavit vlhkosti a vysušit celý dům? Jak to prakticky funguje a jak je dosaženo výsledku? Na co vše má vliv?

Odpověď:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektroosm%C3%B3za

Přístroj obsahuje moderní technologii - počítačem řízenou elektroniku, která vytváří elektrofyzikální jev a působí  kladným nábojem na molekuly vody ve zdech obsažené...Voda se díky obsaženým solím stává extrémně vodivou a tohoto využívá DryPol® system i elektrosmóza.. Přístroj zesílí pozitivní náboj molekul vody ve zdech obsažené. Tato začne být fyzikálním zákonem magnetismu přitahována k vždy záporně nabité zemině /podloží stavby, boční svahy... - voda se odvádí do podloží objektu i bočních svahů. Část vody se odpaří na stěnách. Tento jev prochází a je přenášen zdmi objektu. Jedná se o radiové impulsy na frekvenci dlouhých vln. 

Na nic jiného kromě vlhkosti ve zdivu nepůsobí. Nemá sebemenší vliv na člověka, zvířata, kytky...neruší teleizi či radio, chová se naprosto neutrálně k okolí a lidem - certifikát EZÚ. Máme spokojené klienty - kardiaky. V případě tohoto dotazu apod. poskytneme kladné reference na použití přístroje, nicméně v případě krdiostimulátoru je nutná konzultace s lékařem. Z biologicko - medicinského hlediska není žádných námitek k používání systemu - certifikát EZÚ. Používá se také ve školách, nemocnicích, veřejných budovách, RD, bytových domech a komerčních stavbách...

V prvních měsících po instalaci DryPol® system putuje voda díky kladnému náboji v kapilárách zdiva zpět do půdy. V dalších letech pak přístroj působí jako vodovzdorný uzávěr a brání opětovnému vzestupu vlhkosti do zdiva. 

Obecně (a zhruba) se dá účinek a síla přístroje DryPol® system popsat takto : 

Představte si, bublinu, o průměru cca 30 - 50 metrů od přístroje který je ve středu této bubliny. Vše vně této pomyslné koule se zbavuje vlhkosti a vysušuje. Tedy schová se do ní celý dům, provozovna, při vhodném umístění několik bytů současně atd...

Přístroj  účinkuje vždy spolehlivě a všude, neboť pracuje a využívá principu fyikálních vlastností samotné stavby a podloží. S vlhkostí se nepřetlačuje, ale naopak - využije elektrofyzikální síly, které vlhkost způsobily. Stavba sama napomáhá procesu.

Při větší rozloze objektu je někdy nutno použít přístroje 2 a více - počítá se půdorysná plocha objektu.

 Otázka

Otázka číslo 3. 

Dívali jsme se na internet, ostatní prodávané přístroje v ČR a služby s nimi spojené se cenově pohybují v řádech 50 - 80 tisíc. Co způsobuje, že Vámi instalovaný přístroj je za cenu 29.995 korun + DPH ?

Odpověď:

Přístroj  je sestrojen a vyráběn v ČR a výkonem / užitkem snese srovnání s předními světovýmy výrobky. Je vyroben na základě dlouholetých zkušeností s ostatními přístroji a snoubí v sobě to nejlepší z nich. 

Přístroj je chráněn ochrannou známkou ® a vlastní český certifikát EZÚ s platností pro celou EU.

Distribujeme bez cla, překupníků nebo třetích osob rovnou z výroby. Tím můžeme dosáhnout skvělé ceny pro Vás. Také podpoříte českou ekonomiku. 

 Otázka

Otázka číslo 4.

Má přístroj a jev elektrofyzikální vysušování nějaký vliv na živou přírodu, zvířata nebo lidi?

Odpověď:

Ne, systemem vysílané signály jsou v rozsahu dlouhých vln a chovají se biologicky neutrálně. Jev  je přenášem zdivem. Probíhá uvnitř zdí objektu - tedy zdi objetku jsou jeho vodičem a cílem signálu.

 • Neruší televizi, radio ani jiné přístroje.
 • Z biologicko - medicinského hlediska není žádných námitek k používání systemu - certifikát EZÚ.
 • Používá se také ve školách, nemocnicích, veřejných budovách.

 Otázka

Otázka číslo 5.

Viděl jsem elektroosmózu dříve a byly tam natažené dráty nebo ve zdi elektrody...

 Odpověď:

Ano, toto je starší systém elektroosmózy. Do elektrod instalovaných ve zdi se pouštěl el. proud, který přepóloval molekuly vody v kapilárách. Nevýhodou byla malá účinnost, rozsah a natažené vodiče všude v objektu... Elektrody ve zdi bylo nutno pravidelně vyměňovat. Takováto elektroosmóza je málo efektivní.

U našeho přístroje není potřeba žádných drátů ani elektrod. Jde o moderní, bezkontaktní a bezúdržbovou technologii s dosahem max. 30-50m od přístroje všemi směry.

Dnes se již instalují přístroje bez těchto omezení. 

 Otázka

Otázka číslo 6.

Jsou případy vlhkosti kdy nelze DryPol® system použít?

Odpověď:

Ano a jsou TŘI 

 1.  Je li dům podřezán a vodorovné izolace jsou napojeny na obvodovou izolaci. V tomto případě jsou kapilární ,,cestičky,, přerušeny právě podřezáním a izolací a vlhkost by neměla kam odejít. Při elektroosmóze odchází molekuly vody právě přes základy objektu do země. Podřezáním je přerušen kladný a zaporný pól - vztah mezi podložím stavby a stavbou samotnou... 
  Máte-li v objektu vlhko, jsou vlhké zdi ještě z doby před podřezáním.
   
 2. Jedná-li se o vzdušnou vlhkost. Tato vlhkost vzniká nejčastěji špatným užíváním objektu - vaří se bez použití digestoře, nevětrá se správně atd...
   
 3. Tlaková voda z podloží objektu,  Elektronické vysoušení je jev působící na kapilární vzlínání vody ze základů stavby, nezastaví tlakovou vodu. 

Funguje ovšem v případě že jste např. v záplavové oblasti a dům Vám jednorázově vytopí velká voda. Potom přístroj účnkuje jak příležitostný vysoušeč zdiva - efektivní a rychlý a bez dalších finanačních nákladů.

 Otázka

Otázka číslo 7.

 Musí být dům nebo objekt podsklepený nebo mít nějaké speciální vlastnosti k použití přístroje?  Jaké poskytujete záruky na použití této technologie?

Odpověď:

NE! Nemusí být podsklepený. Žádné speciální parametry se u jakékoli stavby, bytu nebo domu nepožadují. Vlhkost se odvádí kapilárami - stěnami objektu přes základy stavby ven do podloží, kde již navždy zůstane. Účinkuje spolehlivě a všude, neboť pracuje a využívá principu fyzikálních vlastností samotné stavby. 

Funguje a účinkuje na jakýkoli stavebí materiál -  cihly, přírodní kámen, beton, kotovice,  ,,Siporex,, ,,Ytong,, ... Účinkuje také na  druhy vlhkosti (více otázka č. 6) - vlínavá vlhkost, svahová vzlínavá boční, náhlé vytopení...

 Na DryPol systém poskytujeme záruky :

 • 30 let na elektroniku /tedy funkčnost/ přístroje
 • 3 roky možnost odstoupení od smlouvy  - na průběh vysušování a konečný výsledek
 • 2 roky na ostatní komponenty

 Vše je ošetřenou podrobnou písemnou smlouvou, která obsahuje závazné odborné protokoly měření a výše uvedené záruky.

 

DryPol® system - NEJLEPŠÍ INVESTICE DO VAŠÍ NEMOVITOSTI

   

OBCHODNÍ PODMÍNKY

ROZVOJ - POKROK - ÚSPĚCH PRO VÁS 

 

 

Novinky

Elektroosmóza Machač na facebooku Elektroosmóza Machač na google plus

Zavřít

Poptávka