VĚTRACÍ SYSTÉM INVENTER PRO STAVBY

Pro podrobné informace, návštěvu technika a kalkulace ohledně větracích systémů inVENTer volejte linku zdrama +420 800 212 800, nebo na elektrofyzika@email.cz 

          ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

inVENTer je větrací systém s vysokým stupněm zpětného zisku tepla bez potrubních rozvodů., který byl vyvinut firmou inVENTer GmbH v Löberschützu v Německu roku 1999 a tato firma jej vyrábí dodnes.

Nekvalitní vzduch v neprodyšně uzavřených domech

Vyšší tepelně izolační standard a neprodyšně utěsněné stavební otvory pomáhají podstatně snižovat spotřebu energie na vytápění. S tímto ale přichází zamezení přirozené výměny vzduchu. Zdravý vzduch je pro nás však nepostradatelný.

Tvorba plísní 
V domě zůstává nejen teplo, ale také vlhkost a škodlivé látky. Tak vzniká optimální klima pro tvorbu plísní a množení roztočů, následně riziko alergií a onemocnění dýchacích cest. Nezávislými studiemi byl již prokázán prudký nárůst onemocnění v dětském věku, zapříčiněný sporami z plísní.

Zdravotní ohrožení 
Další zdravotní rizika představují koncentrace škodliviny a VOC plynů, které jsou ve vnitřních prostorách až 10krát vyšší než ve venkovním prostředí. Podílejí se na tom emise z některých stavebních materiálů, zařizovacích předmětů, lepidel apod., které mají po léta vliv na kvalitu vzduchu v místnostech.

Větrání okny 
Abyste zajistili dostatečnou výměnu vzduchu v místnostech, zabránili koncentraci škodlivých látek a vzniku plísní, je nutné otevírat okna alespoň 8x denně na 8 minut. To však není prakticky proveditelné. Potom bychom totiž mluvili o plýtvání, kterému jste díky tepelné izolaci chtěli zabránit. Kromě toho se do obytného prostoru spolu s čerstvým vzduchem dostane také hluk, prach, pyl a hmyz.

Nebezpečí vloupání 
Otevřená okna také zvyšují riziko vloupání do objektu, pokud necháte po odchodu do zaměstnání otevřenou "ventilačku", je riziko opravdu vysoké.

Řešení 
Větrejte jednoduše, chytře a úsporně se systémem inVENTer.

Ochrana zdraví 
* Zajistí stále čerstvý vzduch ve všech místnostech 
* Odvětrá zdraví škodlivé látky z nábytku, podlahovin, nátěrů apod. 
* Zabrání vzniku plísní

Komfort bydlení 
* Provětrá bez nepříjemného průvanu, teplotních výkyvů, prachu a venkovního hluku 
* Umožní svou jednoduchostí snadnou montáž a následnou údržbu

Ochrana budov 
* Zajistí optimální vlhkost vzduchu ve vnitřních prostotách 
* Zamezí vzniku škod způsobených vlhkostí a plísněmi

Úspora energie 
* Uspoří průměrně 17,2 kWh/m2/rok 
* Sníží výstup emisí C0
* Nezatíží nízkými provozními náklady rodinný rozpočet

 

 

 

 

Novinky

Elektroosmóza Machač na facebooku Elektroosmóza Machač na google plus

Zavřít

Poptávka