MIKROVLNNÉ VYSOUŠENÍ

VYSUŠOVÁNÍ (nejen) ZDIVA MIKROVLNNOU TECHNOLOGIÍ

Tato technologie, je určena k rychlému vysušení zdiva po instalaci přístroje DryPol system.

Bez instalace elektroosmózy, by se do vysušeného zdiva brzy vlhkost kapilárami brzy vrátila, neboť mikrovlnné vysoušení neodstraňuje příčinu vlhkosti, ale jen její důsledek. Nicméně pro ty, kteří chtějí mít suché stěny po instalaci přístroje DryPol system, je tato technologie jedinečnou možností bydlet v suchém takřka ihned.

Oproti jiným mnohonásobně časově náročnějším technologiím, jež vysušují zdivo hlavně z povrchu, je tato technologie mikrovlnného vysušování zdiva specifická v tom, že energie prostupuje celým zdivem, vytlačuje vodu ve směru záření (část je odpařována) a po aplikaci je zdivo bez vlhkosti na povrchu i uvnitř.

Touto metodou zkrátíme dobu nutnou k vysušení zdiva oproti běžným metodám z řádů týdnů,měsíců nebo i let na dny,popř. i hodiny. Pomocí mikrovln lze vysušování provádět do síly zdiva až 1m.

Jasnou výhodou je tedy rychlost a účinnost. V tomto ohledu se s touto metodou nedá srovnat žádná jiná technologie- např. vysušování kondenzačními nebo teplovzdušnými stroji trvá mnohem déle s podstatně slabším výsledkem. Jedna věc je však vlhkost odstranit a druhá věc je zjistit příčinu a provést taková opatření, aby se problém neopakoval. A zde nastupuje přístroj DryPol system, který ihned po instalaci a zapojení provede pomyslné elektronické podřezání domu a zamezí vzlínavé vlhkosti vnikat zpět do stěn. Vzhledem k tomuto, je instalace přístroje na 1. místě, jako 2 krok volíme v případě potřeby mikrovlnné vysoušení. Nabízíme řešení a konzultace i s jinými odborníky. Nejlepší je totiž tato specifika řešit hned z několika úhlů pohledu v rámci zaměření a odbornosti.

Mikrovlnné vusušování zdiva je velmi vhodné při náhlých událostech, např. zátopy, povodně a havárie - kde se klade hlavní požadavek na rychlost a co nejmenší zásahy do již obývaných objektů.

Na místě změříme přístroji okamžitou procentuální vlhkost stěn, dle jednoduchého vzorce spočítáme množství vlhkého zdiva v m3 , určíme nasazení počtu generátorů a dobu potřebnou k vysušení zdiva na přípustnou normu vlhkosti stěny (t.j. do 4 -5%).

Působením mikrovln nedochází k žádným fyziologickým změnám materiálu, tyto jej nijak nepoškozují a ten si i nadále zachovává své obvyklé vlastnosti. Taktéž obavy o narušení statiky budov jsou dle výzkumů a atestů státních zkušeben naprosto liché a zbytečné.

Cena za mikrovlnné vysoušení zdiva

Nemůžeme zde uvést přesné ceny za použití této technologie, neboť se liší typem zdiva, jeho tloušťkou, rozsahem postižení atd...Nicméně lze orientačně říct, že cena se pohybuje cca 1.500,- Kč za 1m3 zdiva. Toto se vypočítává tloušťkou stěny cm x cm výškou zavlhnutí od země. Nicméně lze takto vysušit jen exponované prostory ve Vašem domě - např. ložnice nebo dětský pokoj, kde plísně a vlhkost vážně narušují zdraví Vás a Vašich blízkých. Ostatní části domu budou suché do cca 1-1,5 roku působením přístroje DryPol system.

Mikrovlnnou technologií lze velice úspěšně ničit houby a plísně

www.mw-servis.cz/Plísně a houby vyskytující se na dřevě, ale i zdivu. Jelikož tyto organismy tvoří až z 90% buňky obsahující vodu, pohlcují mikrovlny rychleji než okolní materiál. Molekuly vody v buňkách jsou rozkmitány kinetickou energií, jsou zahřívány a hynou. U některých plísní a hub je to již při teplotách přesahujících 35°C, jiné druhy hynou až při teplotách nad 60°C. Po ošetření je nutné postižená místa ošetřit fungicidními přípravky, které zabrání opětovnému výskytu. To ale není vše. Je potřeba, aby se podmínky jež vedly k výskytu hub a plísní odstranily - původ vlhkosti je třeba najít, sanovat instalací přístroje DryPol system, je-li vlhkost původem ze zdiva a vhodnými stavebními úpravami zajistit cirkulaci vzduchu, někdy i vyšší teplotu v místnosti nebo objektu. V tomto směru nabízíme poradenství a konzultace i s odborníky, abychom našli nejvhodnější a k dané problematice a specifičnosti místa nejúčinnější řešení i s ohledem na finanční náročnost.

Mikrovlnná technologie pro sanaci dřeva

Český výrobce certifikovaných mikrovlnných generátorů - nabízí vysušování zdiva, likvidaci dřevokazného hmyzu, hub a plísní pomocí působení mikrovlnné energie. Zaručíme nesrovnatelně vyšší rychlost a vysokou účinnost zákroků ve srovnání s jinými technologiemi.

Pro více informací volejte tel.: 777 150 142 nebo 774 765 501 nebo pište na elektrofyzika@email.cz

   

OBCHODNÍ PODMÍNKY

 

Novinky

Elektroosmóza Machač na facebooku Elektroosmóza Machač na google plus

Zavřít

Poptávka